Zapisz się do NEWSLETTERA
i ODBIERZ KOD RABATOWY -5%

Adoptuj Pszczołę

Adoptuj Pszczołę

BeHarmony tworzą ludzie świadomi współzależności zachodzących w ekosystemie.

 

Chcemy żyć w harmonii z otaczającym nas światem i wspierać działania mające na celu jego ochronę. Jedną z bliskich nam inicjatyw jest akcja „Adoptuj pszczołę”, którą wspieramy comiesięczną darowizną. Aktualnie zaadoptowaliśmy dziesięć pszczół, a wcale nie zamierzamy na tym poprzestać! 

Ty też możesz dołączyć do grona przyjaciół pszczół!
Kliknij w link poniżej i adoptuj wybraną przez siebie liczbę pszczół: https://adoptujpszczole.pl/ 

Dlaczego warto wesprzeć inicjatywę Adoptuj Pszczołę?
Albert Einstein powiedział podobno kiedyś:  „Od chwili gdy zginie ostatnia pszczoła, człowiekowi pozostaną cztery lata życia”. Czy jest to prawdą? Czy Einstein rzeczywiście to powiedział? Co właściwie autor miał na myśli?
Co do tego chyba nikt nie ma pewności. Wiemy na pewno, że:

My nie wyobrażamy sobie świata bez pszczół! A Ty?
Wszyscy jesteśmy powiązani siecią zależności, a nasze codzienne decyzje mają wpływ na Świat, nawet jeśli nie jest to natychmiastowo zauważalne. Pszczoły i inne zapylacze są kluczowe dla produkcji żywności i ich obecność w ekosystemie jest konieczna dla zachowania jego równowagi. 

Obecnie owady są zagrożone, a badacze z niepokojem obserwują spadek populacji pszczół miodnych i innych zapylaczy. Mając to na uwadze, zespół badawczy, który powstał dzięki inicjatywie Greenpeace, opracował Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Wyznacza ona kierunki i działania ochrony owadów zapylających. To nie tylko strategia działania, wpływania na ustawodawstwo, ale też debaty społeczne i szerzenie dobrych praktyk. Wszystko po to, żeby ograniczyć negatywny wpływ działalności człowieka na pszczoły i inne owady zapylające rośliny.