Dlaczego wybraliśmy miód akacjowy do naszych Owoców w miodzie?

Dlaczego wybraliśmy miód akacjowy do naszych Owoców w miodzie?

Miód akacjowy to niezwykle przyjemny w stosowaniu produkt o właściwościach prozdrowotnych.

Cechuje go jasna barwa i delikatnie wyczuwalny zapach kwiatów akacji. W połączeniu z owocami tworzy doskonałą zdrową przekąskę lub dodatek do ulubionych wypieków czy gorących napojów.

Pozytywny wpływ miodu akacjowego na ludzki organizm znanych jest od zarania dziejów, a słodki smak i aromat sprawia, że jest on uwielbiany tak przez dorosłych, jak i dzieci. Miód z nektaru akacji działa na ludzki organizm uspokajająco i wzmacniająco. Szczególnie pomocny jest w czasie, gdy zmagamy się z przeziębieniem, towarzyszącym mu stanem zapaleniem gardła, kaszlem i chrypką.

Warto pamiętać o jego cennych właściwościach zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ból gardła możemy załagodzić w bardzo prosty i szybki sposób. Wystarczy rozpuścić miód akacjowy w ciepłej wodzie lub herbacie i popijać małymi poracjami. Dzięki właściwościom uspokającym miodu akacjowego, nie musisz obawiać się negatywnych skutków jego zażywania przed snem.

Ponadto miód akacjowy zawiera znaczna ilość magnezu, potasu, żelaza i witamin z grupy B. Coraz częściej wspomina się również, że regularne spożywanie miodu akacjowego ma wpływ na usprawnienie pracy wątroby, wspomagając jej detoksykacje.
W dodatku polecany jest w przypadku problemów z trawieniem, pomocniczo przy zapaleniach żołądka i jelit.

 Uwaga: Pamiętaj, aby nie dodawać miodu do wrzątku! Napój musi być przestudzony, aby miód zachował swoje drogocenne właściwości